تبلیغات
بانک فقط پست بانک ایران - شرایط و نحوه افتتاح حساب جاری
تاریخ : شنبه 1390/10/3 | 01:41 | نویسنده : زینال زاده

1.1 استعلام از بانک مرکزی:

جهت افتتاح حساب جاری میبایست از بانک مرکزی استعلام گرفت . سریال استعلام، شماره ای است که از خزانه داری به  بانک مرکزی استعلام شده جهت اینکه بدانیم اطلاعات کاربر در Black List  وجود نداشته باشد و همچنین افتتاح حساب جاری برای شخص مورد نظر بلامانع باشد.

1.2 حساب جاری:

روش و الگوریتم تعریف حساب جاری مشابه حساب پس انداز است، با این تفاوت که منوهایی که در فرم افتتاح حساب جاری وجود دارد متفاوت تر از منوهای حساب پس انداز می باشد. تاریخ امضاء، همانطور که می دانید مدت اعتبار امضاء نزد بانک می باشد  .

در صورتی که مشتری، معرفی در بانک داشته که قبلا" ثبت اطلاعات مشتری برای شخص معرف انجام شده، کد معرف را وارد می کنیم، در غیر اینصورت و قبل از افتتاح حساب، باید اطلاعات معرف را همانند یک مشتری عادی در سیستم تعریف کنیم و سپس برای افتتاح حساب شخص ذینفع اقدام نماییم. منوی شماره حساب جاری در پست بانک، نشاندهنده این است که آیا مشتری ما در پست بانک حساب جاری دیگری دارد یانه و در منوی پایین تر از آن، در صورتی که مشتری حساب جاری در سایر بانکها داشته باشد، اطلاعات در خواستی فرم، مربوط به شماره حساب را وارد می کنیم. فیلد مربوط به شماره حساب دیگرجاری در پست بانک، توسط سیستم شناسایی و تکمیل می شود. طریقه دادن شماره حساب در قسمت حساب جاری، دقیقا" مشابه حساب قرض الحسنه می باشد.همچنین افتتاح حساب حقوقی جهت استفاده نهادها، ارگانها، سازمان و... می باشد  که در این حالت در قسمت ماهیت حساب ابتدا، گزینه حقوقی را انتخاب نمایید عنوان ها را همانند افتتاح حساب در منوی حقیقی، وارد کرده و با  کامل کردن تاریخ اعتبار امضاء افتتاح حساب را انجام می دهیم.

توجه داشته باشید که حسابهای حقیقی و حفوفی میتوانند عنوان خاص خود را داشته باشند که این عنوان یک راهنماجهت مشتری بوده و در  صورت حساب مشتری نیز نمایش داده میشود.
طبقه بندی: آموزش، 
برچسب ها: حساب جاری،  

  • ابر جادو
  • غاز
  • کارت شارژ همراه اول